• انتشار: ۸ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۸:۲۱ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 8273
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8273

افغانستان به گذشته بر نخواهد گشت

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه صبح روز جمعه در کنفرانس “شورای روابط جهانی هند” در دهلی جدید گفت که تروریستان نمی‌توانند روند تغییر و توسعه افغانستان را متوقف کنند.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه صبح روز جمعه در کنفرانس “شورای روابط جهانی هند” در دهلی جدید گفت که تروریستان نمی‌توانند روند تغییر و توسعه افغانستان را متوقف کنند.

در این کنفرانس که با اشتراک شمار زیادی از دیپلومات‌ها، پژوهشگران، روزنامه‌گاران و شخصیت‌های هندی برگزار شده بود، رییس اجراییه کشور افزود که افغانستان به گذشته تاریک بر نخواهد گشت.

عبدالله عبدالله افزود که دولت افغانستان تفاوتی میان تروریستان قایل نیست و آن‌ها را به خوب و بد تقسیم نمی‌کند.

رییس اجراییه افغانستان بر گسترش مناسبات منطقه‌یی تاکید ورزید و گفت که افغانستان به عنوان پلی میان جنوب و مرکز آسیا عمل می‌کند و به هیچ کشوری در منطقه تهدید نیست.

عبدالله عبدالله درباره روابط کابل با اسلام آباد صحبت کرد و گفت که چالش‌هایی در روابط دو کشور وجود دارد و همه باید بدانند که رفاه و ثبات افغانستان به معنای رفاه و ثبات منطقه است.

رییس اجراییه افزود که مردم افغانستان صلح می‌خواهند و به همین دلیل ما درهای مذاکره و تفاهم با مخالفان مسلح را باز گذاشتیم.

عبدالله عبدالله درباره ناآرامی‌های شمال کشور گفت که برخی‌ها فکر می‌کنند داعش از جانب ناتو و دولت افغانستان حمایت می‌شود؛ اما این مساله بی‌بنیاد است و ما بدون تمیز قایل‌شدن با گروه‌های هراس‌افگن مبارزه می‌کنیم.

رییس اجراییه کشور، درباره گسترش مناسبات تجاری با هند صحبت کرد و گفت که ما نباید منتظر باشیم که اوضاع تغییر کند و سرمایه‌گذاری نماییم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *