• انتشار: ۷ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۰۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 10077
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10077

افغانستان امن و با ثبات ضامن یک منطقه‌ی امن و موفق است

نماینده‌ی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد با اشاره به ارزش ذخیره‌های معدنی کشور گفته است که دهلیزهای اقتصادی منطقه‌ای راه را برای بخش معدن افغانستان هموار می‌کند.

نماینده‌ی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد با اشاره به ارزش ذخیره‌های معدنی کشور گفته است که دهلیزهای اقتصادی منطقه‌ای راه را برای بخش معدن افغانستان هموار می‌کند.

محمود صیقل دیروز، دوشنبه ششم قوس، در یک جلسه در شورای امنیت سازمان ملل متحد با ابراز این مطلب گفت که با فراهم شدن راه برای بخش معدن، افغانستان به گونه‌ی قابل ملاحظه‌ای رشد اقتصادی خواهد داشت.

آقای صیقل همچنین گفت که جهان باید متوجه‌ی تهدیدهای هراس‌افگنی و افراط گرایی خشن باشد و از اینرو تلاش‌های هماهنگ شده را برای مبارزه با محرکان اصلی ناامنی و جنگ تحمیل شده پیشرو بگیرد.

به گفته‌ی او، افغانستان امن و با ثبات ضامن یک منطقه‌ی امن و موفق است.

با تاکید بر اهمیت ایجاد یک صلح پایدار، آقای صیقل گفت که افغانستان به خاطر موقعیت راهبردی‌اش می‌تواند یک نقش مهم را در منطقه و اتصال بین منطقه‌ای بازی کند.

آقای صیقل افزود: “ظرفیت ما به حدی رسیده است که می‌تواینم حرکت کنیم. ما بسیار علاقه‌مند هستیم که ببینیم منطقه و کشورهای فرا منطقه در افغانستان سرمایه گذاری کنند و یک نقش حیاتی را نه تنها برای ما؛ بلکه برای موفقیت بیشتر، امنیت و یک منطقه خالی از خشونت بازی کنند.”

او با اشاره به چالش‌های امنیتی گفت که پروژه‌های بخش ترانسپورت و انرژی افغانستان به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای رسیده است. سپس افزود که “این نشان دهنده‌ی شکست هراس‌افگنان است که قصد تضعیف همکاری‌های توسعه‌ای میان کشورها را دارند”.

در جریان این جلسه، آقای صیقل در مورد مشکل‌هایی که افغانستان در بخش تجارت با پاکستان دارد، اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *