• انتشار: ۲۳ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۱۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 22256
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=22256

افزایش ۸۷ درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان طی سال ۲۰۱۷

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: طی سال ۲۰۱۷ تولید مواد مخدر در افغانستان ۸۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش برچی نیوز،سردار اسکندر مؤمنی در مراسم افتتاحیه همایش بررسی ابعاد مختلف تولید و انحراف پیش سازها اعم از روش های شناسایی و کشف و راه های مقابله با آن افزود: افزایش حدود ۸۷ درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان و رسیدن به رکورد بی سابقه ۱۰ هزار تنی مواد افیونی موضوع بسیار جدی است که نگرانی جامعه بشری را بر انگیخته است و بر سنگینی مسئولیت خطیرمان می افزاید.

وی در ادامه به گزارشی از عملکرد ۹ ماهه دستگاه های مقابله و کشف مواد مخدر اشاره کرد و افزود: این دستگاه ها موفق شدند با اجرای حدود یک هزار عملیات که مبتنی بر اطلاعات بوده ۱۲۴۱ باند قاچاق مواد مخدر را متلاشی و ۹۹ کارگاه را منهدم کنند.

جانشین ناجای ایران ادامه داد: همچنین در این مدت بیش از ۵۰۰ تن انواع مواد مخدر شامل ۳۲ تن هروئین و مرفین کشف و حدود ۵۴۳ قبضه سلاح ضبط شده است.

به نوشته فارس،مومنی در ادامه گفت: همچنین در این راه و در بحث مبارزه با قاچاق مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران ۳۸۹۰ شهید و ۱۲ هزار مجروح و جانباز داده است که این موضوع بر ضرورت عزم و اراده بین المللی بر مبنای اصل مسئولیت مشترک برای مقابله با این معضل جهانی تأکید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *