• انتشار: ۶ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۱۰ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14667
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14667
ژنرال جان نیکلسون:

افزایش حملات طالبان به دستور شورای کویته صورت می گیرد

ژنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی حمایت قاطع گفته است که شورای کویته از طالبان خواسته تا به جای عملیات برای تصرف شهرها، حملات انتحاری‌شان را افزایش دهند.

ژنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی حمایت قاطع گفته است که شورای کویته از طالبان خواسته تا به جای عملیات برای تصرف شهرها، حملات انتحاری‌شان را افزایش دهند.

ژنرال نیکلسون گفته که رهبران طالبان چهار ماه پیش در نشستی در شهر کویته تصمیم گرفتند که جنگجویان آن گروه از این پس شهرهای افغانستان را تصرف نکنند و در عوض به حملات انتحاری توسل جویند تا از آن طریق موجودیت خود را نشان دهند.

صدای امریکا نوشت که ژنرال نیکلسون بیان داشته:” من (اینکار طالبان را) به مثابه کاهش جاه طلبی آنان می‌نگرم، به این معنا که فشارهای ما کارآ واقع شده است”.

مقام‌های افغان و امریکایی بارها تاکید کرده اند که رهبران گروه طالبان در پاکستان مستقر اند و تروریستان در خاک این کشور پناهگاه‌های امن دارند.

در تازه ترین مورد محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی کشور گفته است که خانواده‌های سران طالبان در پاکستان به گونه گروگان نگه‌داری می‌شوند. هرچند طالبان و پاکستان این ادعا را رد می‌کنند.

این را هم بخوانید:  شرط ارگ برای اشتراک در نشست قطر

پس از سپتامبر ۲۰۱۶ که طالبان برای مدت کوتاهی شهر قندوز را به تصرف در آوردند، تا کنون جنگجویان آن گروه قادر به تصرف کدام شهر دیگر در افغانستان نشده اند. اما حملات انتحاری آن گروه در این مدت ادامه داشته است.

ماموریت معاونت ملل متحد برای افغانستان یا یوناما گزارش داده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی ۵۷ حمله انتحاری در افغانستان صورت گرفته است که در اثر آن ۶۰۵ غیرنظامی افغان کشته و بیش از ۲۰۰۰ نفر دیگر زخمی شده است.

همچنان، یوناما گفته است که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ در حملات انتحاری طالبان در سال ۲۰۱۷حدود ۲۲ درصد کاهش رونما شده است، اما حملات انتحاری گروه تروریستی داعش در این سال ۱۸ درصد افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *