• انتشار: ۲۱ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۲۳ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 20671
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20671
رییس بانک مرکزی افغانستان:

افت پول افغانی در برابر دالر موقتی است و به‌زودی حل می‌شود

خلیل‌الله صدیق، رییس بانک مرکزی افغانستان بعد از ظهر امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که کاهش ارزش پول افغانی در برابر دالر موقتی است و خیلی زود حل می شود.

صبح امروز سرای شهزاده کابل گزارش داد که یک دالر امریکایی به ۷۶٫۵۰ افغانی رسیده است؛ اما پس از چند ساعت این مرکز اعلام کرد که یک دالر امریکایی به ۷۷٫۲۰ افغانی خریده می‌شود و به ۷۷٫۳۰ افغانی به فروش می‌رسد.

خلیل‌الله صدیق، رییس بانک مرکزی افغانستان بعد از ظهر امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که کاهش ارزش پول افغانی در برابر دالر موقتی است و خیلی زود حل می شود.

وی گفت که بانک مرکزی افغانستان، نیازمندی‌های واقعی اقتصاد کشور را تامین خواهد کرد.

آقای صدیق افزود: «تنها در ماه سنبله ۱۲۰ میلیون دالر به بازار عرضه کردیم، از آغاز سال جاری تا حالا یک میلیارد و ششصد میلیون دالر به بازار عرضه کرده‌ایم. تنها در جریان سال جاری ۱.۸ میلیارد دالر درآمد داشتیم. بانک مرکزی افغانستان با هیچ گونه مشکلی مواجه نیست و ما می‌توانیم نیازمندی‌های اقتصادی کشور را تامین کنیم».

وی گفت که به خاطر جلوگیری از بالا رفتن ارزش دالر در برابر افغانی، تا روز شنبه هفته آینده ۳۲ میلیون دالر به بازار عرضه خواهد شد.

این را هم بخوانید:  اعلام آمادگی کانادا برای پذیرش مهاجرین

رییس بانک مرکزی از مردم افغانستان خواست تا تحت تاثیر تبلیغات منفی احتکارکنندگان نروند.

وی می گوید که شماری از احتکارکنندگان قصد دارند وضعیت پولی افغانستان را به‌گونه موقت با مشکل مواجه بسازند و پول خرید و فروش کنند.

وی می گوید که با احتکارکنندگان به‌گونه جدی و قانونی برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *