• انتشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۰۱ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 274
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=274

اعزام ۳۰۰ تفنگدار تازه نفس امریکایی به هلمند

امریکا ۳۰۰ تفنگدار دریایی خود را برای مشاوره و حمایت از نیروهای امنیتی افغان به ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعزام خواهد کرد.

امریکا ۳۰۰ تفنگدار دریایی خود را برای مشاوره و حمایت از نیروهای امنیتی افغان به ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعزام خواهد کرد.

جنرال راجر بی‌ترنر جونیور فرمانده ماموریت جدید تفنگداران دریایی امریکا در جنوب افغانستان اظهار داشت که این نظامیان برای مشاوره و حمایت از سپاه ۲۱۵ ارتش و فرماندهی ۵۰۵ پولیس افغان در لدرنیک پایگاه سابق تفنگداران امریکایی در هلمند مستقر خواهند شد.

وی افزود: این یک ماموریت جنگی است و تفنگداران دریایی امریکا آمادگی لازم برای مواجه با هرگونه تهدیدات امنیتی را خواهند داشت.

ویلیام دی بیدلر جنرال ارشد تفنگداران دریایی امریکایی در رابطه با مدت این ماموریت گفت که تفنگداران دریایی تا زمانی که لازم باشد در ولایت هلمند حضور خواهند داشت.

این جنرال امریکایی ادامه داد که بیشتر این تفنگداران دریایی پیش از این نیز در ولایت هلمند حضور داشته‌اند و قرار است با واحد نظامی فورج سربازان امریکایی که فعلا در ولایت هلمند حضور دارند جایگزین شوند.

این را هم بخوانید:  «پروین درانی» به جرم فحاشی و کتک کاری یک افسر پولیس بازداشت شد

وی افزود: این جایگزینی بر اساس درخواست جان نیکلسون جنرال ارشد نیروهای امریکایی و فرمانده حمایت ماموریت قاطع در افغانستان صورت خواهد گرفت.

چند ماه قبل در اوج درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی افغان و طالبان در هلمند ۲۰۰ سرباز امریکایی برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان در شهر لشکرگاه مستقر شده بودند.

یک منبع امنیتى در شهر لشکرگاه مرزک ولایت هلمند گفته بود که این نیروهای امریکایی تلاش دارند تا پایگاهی برای استقرار و پرواز طیاره‌های بدون سرنشین در این ولایت نیز ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *