• انتشار: ۲۴ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲:۲۲ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1038
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1038

اعتراض علیه اخراج پناهجویان افغان در آلمان

صدها تن در اعتراض به اخراج پناه‌جویان افغان و عراقی در چندین شهر آلمان به خیابان‌ها ریختند و برای پناهجویانی که قرار است اخراج شوند، دادخواهی کردند.

صدها تن در اعتراض به اخراج پناه‌جویان افغان و عراقی در چندین شهر آلمان به خیابان‌ها ریختند و برای پناهجویانی که قرار است اخراج شوند، دادخواهی کردند.

این اعتراض‌ها روز گذشته شنبه، ۲۳ دلو در ۱۳ شهر آلمان به شمول نورنبرگ، هامبورگ، هانوفر، شویرین و ارفورت پایتخت ایالت تورینگن برپا شد.

اعتراض کننده‌ها شعار می‌دادند که ” اخراج پناه‌جویان را همین حالا متوقف کنید” و ” کسی که اخراج می‌کند با طالبان کمک می‌کند.”

تنظیم کننده‌ی معتراضان در هامبرگ که تعداد آنان به ۱۵۰۰ می‌رسید گفت: ” کسی که اخراج می‌شود، نمی‌تواند در کشورهایشان در امنیت زندگی کنند، زندگی با کرامت در شرایط کنونی عراق و افغانستان غیرممکن است.”

در حالی که انگلا مرکل، نخست وزیر آلمان فدرال با والیان ایالت‌های این کشور روی طرح اخراج مصمم‌تر و سریع‌تر پناه‌جویان رد شده، توافق کرده است، اما تاکنون ایالت برلین طرح اخراج پناه‌جویان را اعلام نکرده است.

بر بنیاد توافق افغانستان و اتحادیه اروپا از میان ۲۵۰۰۰۰ افغان مقیم آلمان ۱۱۹۰۰ آنان قرار است دوباره به کشور برگردانده شوند.

دولت آلمان تاکنون نزدیک به ۶۰ پناه‌جوی افغان را در دو مرحله به افغانستان برگردانده است.

این در حالی است که پس از دستور اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر منع ورود پناهجویان به امریکا صدها تن از پناهجویان کشورهای منع شده در فرودگاه‌های امریکا بازداشت شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *