• انتشار: ۱۴ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۴۵ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13370
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13370
رئيس کار و امور اجتماعى ولايت ننگرهار:

اطفال این ولایت ١٨ نوع کار شاقه را انجام می دهند

رئیس کار و امور اجتماعى ولایت ننگرهار می گوید که اطفال این ولایت با ١٨ نوع کار شاقه مواجه هستند اما این اداره به تلاش خود براى جلوگیرى اطفال از کارهاى شاقه سرعت بخشیده است.

عبدالحکیم شیرزاد این موضوع را امروز در نشستی که به  بخاطر تشریح دست آوردها و فعالیتهاى این ریاست برگزار شده بود، بیان کرد.

وى افزود که اطفال در سه منطقه ولایت ننگرهار  کارهاى شاقه را انجام می دهند که به موجب آن با تهدیدات زیادی مواجه هستند.

به اساس معلومات رئیس کار او امور اجتماعى، شهر جلال آباد، داشهاى خشت منطقه سرخرود و شهرک سرحدى تورخم از جمله مناطقی به شمار می رود که در آن اطفال با ١٨ نوع کار سنگین مواجه می باشند.

به گفته این مسؤل محلی، کار کردن در داشهاى خشت، کا با کراچى، انتقال بارهاى سنگین، کار کردن در آهنگرى و نانوایی از جمله این کارهای شاقه است.

شیرزاد افزود که اداره کار و امور اجتماعی، چهار سال قبل سروی را بخاطرى کاهش و جلوگیرى اطفال از کارهاى سنگین انجام داده بود و از همان زمان بدینسو تلاشهاى خود را در این راستا آغاز کرد، اما فقر، بیسوادى و نبود کار موانع اصلی در این زمینه بوده است.

این را هم بخوانید:  اشرف غنی: مبارزه با تروریزم همچنان ادامه دارد/ بزودی بحران ۴۰ ساله افغانستان به پایان می رسد

رئیس کار و امور اجتماعى ننگهرهار خاطر نشان کرد که مراکز سیار علمى، صحى و حفاظتى بخاطر جلوگیرى از انجام کارهای شاقه توسط اطفال در داشهای خشت سرخرود ایجاد شده است  و خانواده هاى اطفال وادار شده اند کار کودکان را از دوازده ساعت به شش ساعت کاهش دهند.

وى در مورد کم کردن کارهای شاقه اطفال در شهرک تورخم گفت که  در این شهرک حدود دو هزار طفل مصروف انجام کارهای شاقه هستند اما ریاست کار و امور اجتماعی در راستای آموزش کودکان برای خودداری از انجام این گو.نه کارها توجه لازم داشته است.

عبدالحکیم شیرزاد گفت که براى این اطفال برنامه آموزش انجام کارهاى آسان  راه اندازی شده است و همچنان براى آنان زمینه کار نیز مساعد گردیده است.

وى می گوید که از این جمله سال گذشته ١٧٣٩ تن از جمله زنان و مردان بعد از کسب آموزش هاى حرفه یی و بدست آوردن وسایل کار، بخاطر کار به بازار  معرفی شده اند.

این را هم بخوانید:  عمران خان به هند هشدار داد؛ در صورت حملۀ به پاکستان تلافی خواهیم کرد + فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *