• انتشار: ۱ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۵۴ ق.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 8055
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8055

اشرف غنی هم به مُخ مخکش کوبید

مگر کاری دیگر میتوانست بکند. ایشان گفته اند که “رفتار، فکر و عملکرد تبعیض آمیز در تمامی عرصه ها بخصوص در داخل دستگاه حکومتی را شدیداً محکوم می کند”. کسی را سراغ دارید که خلاف این حرف بزند.

مگر کاری دیگر میتوانست بکند. ایشان گفته اند که “رفتار، فکر و عملکرد تبعیض آمیز در تمامی عرصه ها بخصوص در داخل دستگاه حکومتی را شدیداً محکوم می کند”. کسی را سراغ دارید که خلاف این حرف بزند. وی علاوه میکند ” به لوی څارنوالی کشور هدایت داده است تا در این خصوص تحقیقات همه جانبه انجام داده و در تشخیص عامل و یا عاملین این رفتار زشت اقدام نموده و در روشنی احکام قانون اساسی و سایر قوانین نافذۀ کشور با آنان برخورد نماید.” این دیگر شوخی است. مگر ایجاد “حکومت وحدت ملی” مطابق قانون اساسی بود ؟

ولی جالبتر این است که وی میگوید که به لوی څارنوالی کشور هدایت داده است تا در این خصوص تحقیقات همه جانبه انجام دهد. دراین صورت مطمئن باشید که باید حداقل یک هزار پست څارنوالی ایجاد شود و هر څارنوال روزانه از ده ها همفکر و هم عمل مخکش تحقیقات نماید. این خیلی ساده لوحی و نادرست است اگر ادعا کنیم که در ارگ فقط همین یک مخکش وجود داشت. که در سایر وزارت خانه ها و ادارات دولتی کار به اهلش سپرده میشود، بدون تبعیض و قومگرایی ، که مخکش های هزاره، تاجیک یا ازبک کم اند. بروید به این ادارات سر بزنید، نه تنها تمام دفتر وزرا از قوم وزیر ساخته شده، بلکه اکثریت کارکنان عالیرتبه وزارت هم از قوم وزیر صاحب میباشد.

باید برضد فرهنگ قوم گرایی مبارزه کنیم. برای اینکار ما نیاز به نخبه های فراقومی داریم و اینکه اینها مبارزه کنند و سهم مهم در ستیز با قومگرایی بگیرند.

داکتر کریم پاکزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *