• انتشار: ۱۷ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۱۳ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 25600
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25600

حکم اشرف غنی به تمام نهاد ها:هرچه سریعتر به آسیب دیدگان معدن طلا رسیدگی شود

در پی وقوع حادثه ریزش معدن در بدخشان، رئیس جمهور افغانستان به همه نهادهای دولتی دستور داد تا به صورت فوری کمکهای لازم به آسیب دیدگان را فراهم کنند.

در پی وقوع حادثه ریزش معدن در بدخشان، رئیس جمهور افغانستان به همه نهادهای دولتی دستور داد تا به صورت فوری کمکهای لازم به آسیب دیدگان را فراهم کنند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه ای نوشت: در پی وقوع حادثه ریزش معدن در بدخشان، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان به همه نهادهای دولتی دستور داد، تا به صورت فوری کمکهای لازم به آسیب دیدگان را فراهم کنند.

غنی ضمن تسلیت به خانواده ها و بازماندگان این حادثه ناگوار، دستور داده تا هر چه زودتر به افرادی که در زیر آوار معدن مدفون شدند، کمک رسانی شود.

غنی همچنان به نهادهای مربوط اعلام کرده است، تا اقدام لازم برای پیشگیری از وقوع چندین اقداماتی را مدنظر قرار دهند.

یادآوری می کنیم، که محمد نظری سخن‌گوی والی بدخشان پیش از این گفته بود، که به خاطر شمار کارگرانی که در زیر خاک و سنگ گیر کرده اند، نیروهای امدادی به منطقه «قریه شِپو» در ولسوالی کوهستان بدخشان اعزام گردیده است.

سخنگوی والی بدخشان گفته بود، که پیش از چاشت امروز (یکشنبه، ۱۶ جدی) در روستای شوکوه ولسوالی کوهستان این ولایت در زمان ریگ شویی؛ کوه لغزش کرده و شماری زیر آوار ریگ شدند که از شمار دقیق تلفات این رویداد گزارشی در دست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *