• انتشار: ۲۴ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۳۳ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 14260
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14260

اسماعیل خان:با خروج خارجی ها جنگ داخلی در افغانستان شروع می شود

محمد اسماعیل خان یکی از رهبران با نفوذ جهادی پیشین افغان اعلام کرد که اگر امریکایی‌ها و سایر نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند، این کشور وارد جنگ‌های داخلی خواهد شد.

اسماعیل خان در مراسم یادبود از “شهدا ۲۴ حوت” در هرات گفت، نیروهای خارجی از جنگ افغانستان خسته شده‌اند.

این فرمانده برجسته جهادی افزود:” آنچه ما نگرانی داریم از جنگ داخلی است. اگر امریکایی‌ها خارج شوند، این حتمأ آمدنی است.”

اسماعیل خان تاکید کرد، امریکایی‌ها و سایر نیروهای خارجی یک روز از افغانستان خارج خواهند شد و افغانستان بسوی یک جنگ “ملک الطوایفی” خواهد رفت.

اسماعیل خان یکی از اعضای ارشد شورای رهبری حزب جمعیت و چهره شناخته شده جهادی در افغانستان است که در کابینه حکومت حامد کرزی رییس جمهوری پیشین افغانستان به عنوان والی هرات و وزیر انرژی و آب این کشور ایفای وظیفه کرده است.

با حملات ۱۱ سپتامبر۲۰۰۱؛ امریکا با هزاران سرباز نظامی و میلیاردها دالر همگام با نیروهای ناتو به هدف جنگ علیه “تروریزم” وارد افغانستان شد و رژیم طالبان در این کشور نیز سقوط کرد.

جنگ افغانستان یکی از طولانی‌ترین و پٌر هزینه‌ترین جنگ‌ها برای امریکا یاد می‌گردد. نیروهای امریکایی و ناتو بیش از یک دهه است که در افغانستان حضور دارند اما این کشور هنوزهم یکی از ناامن‌ترین و خطرناک‌ترین کشورهای جهان یاد می‌گردد.

این را هم بخوانید:  رئیس جمهور خطاب به وزارت های داخله و دفاع؛ تا ۳ ماه دیگر افراد غیرمسئول در «کابل» خلع سلاح کامل شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *