• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱:۵۴ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1432
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1432

اسلام آباد دیپلمات افغان را احضار کرد

پس از کشته شدن پنج نظامی پاکستانی در نزدیک مرز مشترک با افغانستان، معاون سفیر حکومت وحدت ملی در اسلام‌آباد به وزارت خارجه این کشور احضار شد.

پس از کشته شدن پنج نظامی پاکستانی در نزدیک مرز مشترک با افغانستان، معاون سفیر حکومت وحدت ملی در اسلام‌آباد به وزارت خارجه این کشور احضار شد.

سید عبدالناصر یوسفی معاون سفیر افغانستان در اسلام‌آباد پس از کشته شدن ۵ نظامی پاکستانی در نزدیکی مرز مشترک دیورند به وزارت خارجه پاکستان احضار شد.

پاکستان مدعی است که از خاک افغانستان به پنج نظامی این کشور حمله شده است.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز اعلام کرد که نگرانی کشورش از استفاده تروریست‌ها از خاک افغانستان علیه دولت اسلام‌آباد به دیپلمات افغان ابلاغ شد.

هفته گذشته بدلیل تداوم حملات راکتی ارتش پاکستان به ولایت‌های کنر و ننگرهار باعث شد تا بار دیگر سفیر دولت اسلام‌آباد به وزارت امور خارجه افغانستان احضار شود.

نصیراحمد اندیشه معاون اداری وزارت امور خارجه در دیدار با ابرار حسین سفیر پاکستان در کابل با محکوم کردن تداوم حملات راکتی به خاک افغانستان، خواستار توضیح وی در این مورد شده بود.

معاون وزارت امور خارجه افغانستان مراتب نگرانی خود را در رابطه با تحرکات اخیر ارتش پاکستان در مهمند ایجنسی در نزدیکی خط دیورند اعلام کرد.

وی نسبت به روند بازداشت، آزار و اذیت پناهجویان افغان در پاکستان نیز ابراز نگرانی و کرد و خواستار توقف این روند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *