• انتشار: ۲۴ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۱۱ ب.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 17451
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17451

اسلام‌آباد؛ میزبان نشست سه‌جانبه افغانستان، پاکستان و چین

نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و چین با هدف توافق درباره مسائل امنیتی و راهکارهای افزایش همکاری اقتصادی قرار است فردا سه شنبه در اسلام‌آباد برگزار شود.

نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و چین با هدف توافق درباره مسائل امنیتی و راهکارهای افزایش همکاری اقتصادی قرار است فردا سه شنبه در اسلام‌آباد برگزار شود.

در مرحله اول این نشست درباره مسائل مختلف منطقه‌ای تبادل نظر خواهد شد و در مراحل بعد سه کشور تلاش می‌کنند درباره مسائل امنیتی همچنین راهکارهای گسترش تجارت به توافق برسند.

در این دور از مذاکرات ناصرجنجوعه مشاور امنیت ملی، تهمینه‌ جنجوعه معاون وزیر امور خارجه پاکستان به نمایندگی از این کشور و سفرای افغانستان و چین شرکت خواهند کرد.

این در حالی است که وزرای امورخارجه‌ افغانستان، چین و پاکستان چندی پیش نشستی با محور مسئله صلح و مبارزه با تروریسم در پکن، پایتخت چین گرد هم آمدند.

وزرای امور خارجه افغانستان و چین همچنین در مورد همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای در زمینه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی نیز بحث وتبادل نظر کردند.

پیش از این نشست سه جانبه با عنوان ” همکاری عملی” با حضور پاکستان، چین و افغانستان در پکن برگزار شد.

در این نشست، نمایندگان سه کشور بر ایجاد یک چارچوب منظم برای همکاری‌های عملی در حوزه‌های اقتصادی و منافع دوجانبه و منطقه‌ای سه جانبه تاکید کردند.

همچنین این نمایندگان اعلام کردند همکاری‌های سه جانبه میان پاکستان، افغانستان و چین برای ارتقای صلح، ثبات و توسعه منطقه سودمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *