• انتشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۷:۰۶ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 25684
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25684

اسدالله خالد: تا زمانیکه دشمن دست از لجاجت بر ندارد جنگ و فشار ها ادامه خواهد داشت

افزایش نا امنی ها در شمال کشور، در حالی پای مقام های ارشد امنیتی داخلی و خارجی را به ولایت فاریاب کشاند که در عملیات چند روز اخیر حدود ۵۰ مخالف مسلح در ولسوالی های المار و اندخوی کشته و زخمی شدند.

 افزایش نا امنی ها در شمال کشور، در حالی پای مقام های ارشد امنیتی داخلی و خارجی را به ولایت فاریاب کشاند که در عملیات چند روز اخیر حدود ۵۰ مخالف مسلح در ولسوالی های المار و اندخوی کشته و زخمی شدند.

در حملات مشترک نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های المار و اندخوی این ولایت، به شمول سه قوماندان طالبان، ۳۴ عضو دیگر این گروه کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شده اند.

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی، عبدالمتین بیگ رئیس اداره مستقل ارگان های محلی و جنرال اسکات میلر قوماندان نیروهای حمایت قاطع در افغانستان به منظور گفتگو با مسوولین محلی فاریاب و بررسی وضعیت امنیتی این ولایت پس از چاشت دیروز به شهر میمنه رسیدند.

سفر مقام های ارشد حکومتی و قوماندان نیروهای ناتو به ولایت فاریاب زمانی صورت می گیرد که پایگاه های مخالفین مسلح ۲ شب پیش در ولسوالی های المار و اندخوی مورد حملات هوایی و زمینی نیروهای افغان و ناتو قرار گرفت که در نتیجه ده ها طالب کشته و زخمی شدند.

اسدالله خالد سرپرست وزرات دفاع ملی، با موثر خواندن عملیات نظامی بر ضد مخالفین مسلح در فاریاب گفت که طالبان در چند روز اخیر تلفات سنگین متحمل شده اند.

وی بر تداوم عملیات مشترک تا بهتر شدن وضعیت امنیتی این ولایت تاکید کرده، گفت: «جنگ و فشار ما برای تامین صلح و عملیات ها تا وقتی ادامه خواهد یافت که دشمن از لجاجت دست بکشد و صلح را بپذیرد.»

او افزود که نیروهای امنیتی افغان روز به روز توانمند می شوند از حالت دفاعی بیرون شده و آماده سرکوب مخالفین می باشند.

عبدالمتین بیگ رئیس اداره مستقل ارگانهای محلی گفت که این سفر به هدف بررسی و بهبود وضعیت عمومی در ولایت فاریاب می باشد.

موصوف افزود که در چند روز گذشته بیش از ۵۰ مخالف مسلح در جریان عملیات ها از بین رفته اند و بخش اعظم تلاش های حکومت مرکزی تقویت اداره محلی می باشد.

نقیب الله فایق والی فاریاب نیز گفت که فاریاب شاهد ناامنی های گسترده بوده است، اما با انتقال قطار اکمالاتی و آمدن نیروهای ائتلاف طالبان سرکوب شدند و دیگر توان تصرف مناطق را نخواهند داشت.

فایق افزود که ادامه عملیات و فشار نظامی بر طالبان زمینه صلح را سریعتر فراهم‌ می سازد.

وی علاوه کرد: «تلاش و گفتگو ها با طالبان در سطح ولایت از طریق موسفیدان ادامه دارد نتیجه مثبت در پی داشته و فاریاب نسبت به هر ولایت دیگر برای آوردن صلح پیشگام خواهد بود.»

این در حالیست که ولایت فاریاب در سال های پسین گواه رویدادهای خونین و خشونت بار علیه نظامیان و مردم عام بوده است که این امر باعث نگرانی مقام های محلی، فعالین مدنی و باشنده گان این ولایت شده است.

همچنان این نا امنی ها تاثیر سوء بر زنده گی عادی مردم شده و حتی آن ها را مجبور ساخته است تا خانه و کاشانۀ خود را ترک گفته در وضعیت بد اقتصادی به مرکز ولایت و ولایت های همجوار آواره شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *