• انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۴۱ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 7471
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7471

استقرار بمب افکن‌های بی ۵۲ در افغانستان

یک رسانه امریکایی اعلام کرد که احتمال دارد بمب افکن‌های بی ۵۲ و هزاران تفنگدار دریایی و نیروهای هوابرد ارتش امریکا بر اساس استراتژی جدید واشنگتن به افغانستان اعزام شوند.

یک رسانه امریکایی اعلام کرد که احتمال دارد بمب افکن‌های بی ۵۲ و هزاران تفنگدار دریایی و نیروهای هوابرد ارتش امریکا بر اساس استراتژی جدید واشنگتن به افغانستان اعزام شوند.

به نقل از واشنگتن پست، احتمال دارد هزاران نیروی هوابرد و تفنگداران دریایی در غالب طرح افزایش نظامیان امریکایی به افغانستان اعزام شوند.

بر اساس این گزارش همچنین برای تشدید حملات هوایی پنتاگون در افغانستان بمب افکن‌های بیشتری به این کشور مستقر خواهند شد.

برخی از مقامات امریکایی تصریح کردند ناوگانی متشکل از جنگنده‌های اف ۶ ، جنگنده‌های «ای ۱۰ تندربولت» و بمب افکن‌های استراتژی بی ۵۲ به افغانستان اعزام خواهند شد.

این منابع افزودند که احتمالا این ناوگان هوایی جدید در حال اعزام به افغانستان است، اما بمب افکن‌های بی ۵۲ در قطر مستقر شده و از آنجا عملیات‌های هوایی در افغانستان را انجام خواهند داد.

به گفته آنها گروه‌های صدنفره از واحد توپخانه‌ای تفنگداران دریایی در مناطق مختلف افغانستان که از حمایت هوایی برخوردار نیستند مستقر خواهند شد.

واشنگتن پست همچنین نوشت: تعدادی از نظامیان تیپ اول قول اردوی هشتاد و دوم نیروهای هوابرد ارتش لمریکا در افغانستان مستقر هستند و انتظار می‌رود که ۱۵۰۰ نظامی جدید از این تیپ نیز به افغانستان اعزام شوند.

این در حالی است که اخیرا وزیر دفاع امریکا نیز اعزام سربازان نظامیان بیشتر امریکایی را به افغانستان امضا کرده است.

در استراتژی جدید واشنگتن قرار است تعداد نظامیان امریکایی بر اساس وضعیت امنیتی در افغانستان افزایش و یا کاهش یابد.

پیش از این قرار بود حدود چهار هزار نظامی امریکایی برای تقویت ماموریت حمایت قاطع به افغانستان اعزام شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *