سلام برچی نیوز | استفاده از محصولات و تولیدات داخلی را ترویج کنید
  • انتشار: ۲۳ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۱۸ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 7765
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7765

استفاده از محصولات و تولیدات داخلی را ترویج کنید

رییس اجراییه در کنفرانس تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش زراعت گفت که حکومت خود را به رشد محصولات زراعتی و حمایت از سرمایه‌گذارِ داخلی مکلف می‌داند.

رییس اجراییه در کنفرانس تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش زراعت گفت که حکومت خود را به رشد محصولات زراعتی و حمایت از سرمایه‌گذارِ داخلی مکلف می‌داند.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور در این کنفرانس تصریح کرد: در دوره‌های گذشته به رشد محصولات زراعتی چندان توجه نشده بود؛ اما در شش سال پسین روی این موضوع کار بیشتر صورت گرفته است.

عبدالله عبدالله خطاب به سرمایه‌گذاران اطمینان داد که حمایت از آن‌ها و رشد محصولات زراعتی را یک اولویت می‌داند نه یک مسالهٔ پیش‌پاه افتاده و سطحی.

رییس اجراییه کشور تاکید کرد که رهبری حکومت وحدت ملی در سفرهای خارجی، افزایش صادرات تولیدات داخلی را در محور بحث‌ها و گفتگوها با کشورهای میزبان قرار می‌دهند، چون این مسأله تاثیر مستقیم بالای زندگی دهاقین می‌گذارد.

همچنان اسدالله ضمیر وزیر زراعت و مالداری گفت که در دونیم سال گذشته احداث ۲۶۵۰سردخانه، ۱۸۰ فارم مرغداری، ۳۲۰ شبکه آبیاری، ۹۴۱ ذخیره آب، ۱۰۰ جریب باغ جدید و ترمیم ۱۴۰ جریب باغ کهنه، ۱۵۰۰ کشمش‌خانه و ۵۰۰ هزار گرین هاوس از دستاوردهای مهم این وزارت می‌باشند.

او از افزایش صادرات اقلام زراعتی و صنعتی، رشد محصولات زراعتی و تولیدات داخلی ابراز امیدواری کرد.

همایون رسا وزارت تجارت و صنایع کشور گفت که فیصدی قابل توجهٔ درآمد ناخالص ملی از ناحیه زراعت بدست می‌آید. این وزارت در زمینه ایجاد محیط مناسب برای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار تلاش می‌ورزد.

در این کنفرانس شیرباز کمین‌زاده رییس اتحادیه صنعت‌کاران با ابراز قدردانی از حمایت رهبری حکومت وحدت ملی به‌ویژه رییس اجراییه کشور بیان کرد که از ۱۰ مورد مشکلات صنعت‌کاران ۷ مورد آن حل شده است که در رشد تولیدات داخلی نقش فوق‌العاده داشته است.

رییس اجراییه کشور علاوه نمود: ما تولیدات داخلی و صادر آن به کشورهای دیگر را ناوقت شروع کردیم که چطور مواد را پروسس و بسته‌بندی نماییم تا برای مارکت منطقه قابل قبول باشد؛ اما بازهم نمونه‌های خوبی از سرمایه‌گذاری موفق داریم.

عبدالله عبدالله با ابراز خرسندی گفت که تولیدات زراعتی افغانستان از نظر کیفیت با هر کشور دیگر در منطقه رقابت کرده می‌تواند، با آن هم لازم است که سرمایه‌گذاران در زمینه بالابردن کیفیت اقلام زراعتی و صعنتی تمرکز بیشتر نمایند.

رییس اجراییه کشور از مردم افغانستان و مسوولان ادارات دولتی خواست که استفاده از محصولات داخلی را ترویج نمایند تا با تشویق سرمایه‌گذار افغانستان به خودکفایی برسد.

رییس اجراییه کشور به سرمایه‌گذاران اطمینان داد که در زمینه‌های توزیع زمین برای سرمایه‌گذاران، مدیریت آب‌های زراعتی، صنایع دستی، تغییر بیلانس تجارت، رشد محصولات زراعتی و بازاریابی و صادرات تولیدات داخلی تلاش ممکن را انجام می‌دهد.

عبدالله عبدالله به وزارت‌های زراعت و تجارت هدایت داد که نتایج این کنفرانس را در نشست کمیتهٔ فرعی شورای وزیران مطرح نمایند تا روی آن بحث همه‌جانبه صورت گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *