• انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۳۵ ب.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 19673
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19673

استفاده ابزارى کرزى از اپوزیسیون حکومت وحدت ملى!

کرزى را میتوان مجرب ترین فرد سیاسى، مافیاى اقتصادى و جاسوس چند جانبه خارجى بشمار آورد که نه تنها در لایه ها و اقوام مختلف جامعه و کشور، نفوذ قابل ملاحظه ى دارد، بلکه توان و قابلیت اجراى مانور هاى بزرگ را نسبت به دیگران در مقیاس داخل و خارج از کشور در حال حاضر دارد.

کرزى را میتوان مجرب ترین فرد سیاسى، مافیاى اقتصادى و جاسوس چند جانبه خارجى بشمار آورد که نه تنها در لایه ها و اقوام مختلف جامعه و کشور، نفوذ قابل ملاحظه ى دارد، بلکه توان و قابلیت اجراى مانور هاى بزرگ را نسبت به دیگران در مقیاس داخل و خارج از کشور در حال حاضر دارد.

او مرد هزار چهره ای ست که حرفه ى جاسوسى را از کار با آى اس آى شروع و با انتلجنت سرویس انگلیس ادامه داد و سر انجام سر از گریبان سى آى اى برآورد. او اکنون در سیماى یک دلال سیاسى و استخباراتى با چینایى ها و روسها سرمى جنباند، هندى ها را بخود خوشبین نموده و در طمع نگهداشته است.

در مقیاس داخل گاه از افتخار نماینده گى طالبان در امریکا یاد مى کند و زمانى به حضورش در جهاد مباهات مى کند و دموکرات بودن که سر زلفش قرار دارد. براى جمعى از زر اندوزان، زورمندان و متملقان اقوام غیر پشتون در قوشخانه سیاسى اش، جدول حاضرى ترتیب داده تا از بیگاه تا پگاه و از بام تا شام در آنجا حضور یابند و سر بى مقدار شانرا در خاک مذلت درگاه او بسایند.

این را هم بخوانید:  سی سالگی خروج قشون سرخ از افغانستان و زمزمه یک خروج دیگر

حالا عزم را جزم نموده تا دندان حریف و همتبار غلجایى اش را که از نشئه قدرت، سرش باد کرده و هواى فصل ناتمام سلاطین گذشته را در سر مى پروراند، بیرون بیآورد و پوزه اش را بخاک بمالد. از چندى بدینسو، در بدر، دق الباب دارد تا گله ى از تیکه داران قومى را، با وعده هاى سرخرمن ایکه همه یکجا از خوان نعمت غارت بیت المال مستفید شوند، بفریبد و بمحور خود جمع کند.

پرسش اینست که چرا کرزى بطور غیر مستقیم در پیریزى و قوام بخشیدن ائتلاف ضد ارگ عمل مى کند و علناً در رهبرى آن قرار نمى گیرد؟

نگرش کرزى به این ائتلاف ها، نگاه ابزارى است. او بخوبى مى داند که از این تخته هاى پوسیده و نمناک، قایقى درست نمیشود تا او را بسر منزل مقصود برساند. این را هم درک مى کند که اعضاى ائتلاف نیز گرگان باران دیده ى اند که بیشتر دنبال سود کوتاه مدت خود اند تا در فکر منافع طویل المدت او باشند. بناً قصد رفتن راه طولانى را با آنها ندارد و صرفاً مى خواهد از آنها منحیث چماقى براى ادب کردن حریفش استفاده نماید.

این را هم بخوانید:  نرخ اسعار رایج خارجی در مقابل پول افغانی/ امروز (شنبه ۲۷ دلو)

ضمناً او نمیخواهد اعتبار قومى اش را در ضمیر جامعه پشتون خدشه دار سازد که گویا به کمک غیر پشتونها، حاکمیت قوم و تبارش را ساقط نمود. مضافاً او که از معماران حاکمیت سنتى قوم پشتون در دو دهه ى اخیر است، اراده ندارد قدرت انحصارى قوم خود را با دیگران تقسیم نماید و غیر پشتون ها را در ساختار واقعى قدرت سهیم و شریک سازد.

کرزى که براساس قانون اساسى حق کاندید شدن را ندارد، به نحوى در پى تطبیق فورمول پوتین – مدویدوف است تا یکى از مخلصان پشتون تبارش را از تیره درانى به حاکمیت برساند و خود در نقش یک زعیم ملى، نظام افغانستان را از بالا و بطور غیر مستقیم، هدایت و رهبرى کند.

از برگه: مأمور بی واسطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *