• انتشار: ۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۱۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 12753
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12753
جنرال نیکلسون:

استراتژی جدید امریکا جاه طلبی های طالبان را کاهش داده است

ژنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی ماموریت قاطع در افغانستان تاکید کرده است که پس از استراتیژی جدید ایالات متحده برای جنوب آسیا و افغانستان، “بلند پروازی های طالبان” در افغانستان کاهش یافته است.

ژنرال نیکلسون روز شنبه در یک نشست خبری در واشنگتن گفت “پس از عملی شدن پالیسی ایالات متحده برای جنوب آسیا، دشمن تصمیمی دیگری گرفت و آن اینکه یکبار دیگر بلند پروازی های خود را کاهش داده و بیشتر به حملات دهشت افگنی رو آورده است.”

وی با اشاره به حملات تروریستی طالبان در افغانستان گفت:” افزایش حملات تروریستی دو رویی طالبان را به نمایش می‌گذارد، گروهی که هر سال در مورد کاهش تلفات غیر نظامیان صحبت می کند و حال به صورت مستقیم غیر نظامیان را هدف قرار می دهد و مسوولیت آن را بر عهده می گیرد.”

این ژنرال امریکایی همچنین گفته است که گروه های مخالف مسلح در درگیری های مستقیم، متقبل تلفات سنگین شده اند و در ماه های اخیر تلاش کرده اند از رویا رویی مستقیم با نیرو های امنیتی افغان، اجتناب ورزند.

در همین حال، کی بیلی هاچیسن، نمایندۀ دایمی ایالات متحده در ناتو، که اخیراً از افغانستان دیدار کرد، گفته است که متحدین ایالات متحده اجازه نخواهند داد تا افغانستان بار دیگر با خشونت مواجه شود.

خانم هاچیسن همچنین ابراز امیدواری کرده تا گروه طالبان درک کند که از طریق خشونت برنده نخواهد شد “مگر اینکه آنان به میز مذاکره بیایند و بخشی از روندی شوند که افغانستان را قویتر خواهد کرد.”

این در حالی است که الیس ویلز معاون وزیر خارجه امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی به تازگی گفته که گروه طالبان هنوز هم فرصت دارد وارد میز مذاکرات صلح شود.

این دیپلومات امریکایی در حالی گروه طالبان را به روند مذاکرات صلح ترغیب می کند که پس از حملات مرگبار بر هوتل انتر کانتیننتال کابل و حمله انتحاری در نزدیکی تعمیر پیشین وزارت داخله افغانستان، دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، در ماه جنوری ۲۰۱۸، گفت که “ما نمی‌خواهیم با طالبان مذاکره کنیم”.

آقای ترامپ افزود “در آنجا (افغانستان) جنگ کاملاً متفاوتی جریان دارد. آنان (طالبان) مردم را چپ و راست می کشند. مردم بیگناه چپ و راست کشته می شوند…شاید زمانی با طالبان مذاکره صورت بگیرد که آینده دور خواهد بود، اما در حال حاضر مذاکره را با این گروه نفی می‌کنیم”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *