• انتشار: ۲۰ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۳۰ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13939
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13939

استخدام ولسوالان از طریق یک برنامه رقابتی آغاز شد

اداره ارگان های محل اعلام کرد که به منظور پیشبرد بهتر امور ولسوالی ها، استخدام ولسوالان را بر مبنای یک برنامۀ رقابتی روی دست گرفته است.

نجیب الله امین رئیس بورد تعیینات اداره ارگان های محل، این موضوع را امروز در مراسمی که به این مناسبت در کابل برگزار شده بود، بیان کرد.

وی گفت که در مرحلۀ نخست این رقابت آزاد، امروز ١۴٠ تن از ولایات مختلف در امتحان شرکت کرده اند و قرار است که از میان آنان، ١٠ نفر به عنوان ولسوال در ولایات بلخ، خوست، کنر، جوزجان، کندهار، پکتیا، نیمروز و هلمند گماشته شوند.

به گفته این مقام اداره ارگان های محل، این برنامه به منظور گزینش افراد شایسته برای اداره ولسوالی ها راه اندازی شده است و مطابق با آن، شرکت کنندگان باید در یک امتحان کتبی شرکت کنند.

نجیب الله امین خاطر نشان کرد که با اجرای این برنامه، از استخدام ولسوالان بر مبنای زدوبندهای سیاسی و سلیقه یی جلوگیری می شود.

منیره یوسف زاده سخنگوی اداره ارگان های محل، به پژواک گفت که این امتحان، برای ولسوالی هایی در نظر گرفته شده است که از سوی سرپرست اداره می شوند.

به گفته وی، در حال حاضر ۳۰ ولسوالی در ولایات مختلف توسط سرپرست اداره می شود و اداره ارگان های محل، مصمم است که این برنامه را به منظور استخدام افراد شایسته برای این ولسوالی ها، عملی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *