• انتشار: ۲۱ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۴۱ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13947
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13947
خبرنگار بی بی سی در زمان جنگ:

استاد شهید مزاری برای دفاع از کشور و حق مردم خود مبارزه کرد

یک تن از خبرنگاران بی بی سی که در سالهای جنگ با رهبر شهید مصاحبه و گزارش های زمان جنگ در آن وقت را تهیه کرده است، از شهید مزاری به عنوان یک قهرمان شجاع یاد می کند. به قول این خبر نگار ، شهید مزاری برای دفاع از کشور و حق مردم خود مبارزه کرد و برای طبقات محروم جامعه افغانستان هویت بخشید.

حامد علمی خبر نگار بی بی سی، خاطرات زیادی از شهید مزاری دارد و می گوید با گذشت بیش از دو دهه هنوز خاطراتش با شهید مزاری را فراموش نکرده است.

حامد علمی خبرنگار آن وقت بی بی سی در کابل بود، آقای علمی که تجربه خبرنگاری سالهای جنگ درکابل را دارد، دراین مدت گزارشهای زیادی از شهید مزاری از خط اول جنگ تهیه کرده است.

شهید مزاری از نظر این خبرنکار، یک مرد شجاع و نترس بود که همیشه در خط جنگ حضور داشت و به فر ماندهان و زیر دستانش نیرو و انگیزه می داد و آنان به اسقامت و پایمردی در سنگر نبرد تشویق می کرد.

حامد علمی می گوید شهید مزاری به آزادی بیان و رسانه ها ارج قایل بود و خاصیت بزرگی و مردانگی داشت.

آقای علمی گفت که به وساطت او یکی از آشنایانش که در جنگ نزد نیروهای مسلح حزب وحدت اسیر شده بود ، به دستور شهید مزاری او را آزاد کرد.

مصاحبه های آقای عملی به سالهای هفتاد و یک هفتاد و هفتاد خورشیدی  برمی گردد و بیشتر سوژه های آن جنگ، آتش بس و صلح بوده است.

شهید استاد عبدالعلی مزاری بیست و سه سال قبل در تاریخ بیست و دوم حوت سال سیزده و هفتاد سه از سوی گروه طالبان به بهانه صلح به چهار آسیاب کشانده شد و  به شهادت رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *