• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۴۸ ب.ظ
  • سرویس: انتخابات
  • کدخبر: 23479
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23479

ارگ ریاست جمهوری؛انتخابات ریاست جمهوری در زمان مشخص شده برگزار می‌شود

ارگ ریاست جمهوری در مورد گزارش‌های منتشر شده مبنی بر احتمال تعلیق انتخابات ریاست جمهوری کشور واکنش نشان داد و گفت که این انتخابات در زمان مشخص شده برگزار می‌شود.

شاه‌ حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری کشور در این مورد این قضیه واکنش نشان داده و گفته است که انتخابات ریاست جمهوری بر اساس قانون اساسی کشور و تصمیم کمیسیون مستقل انتخابات در زمان معین شده برگزار خواهد شد.

به گزارش برچی نیوز؛حسین مرتضوی گفته که حکومت افغانستان بر اساس قانون اساسی کشور و در تاریخ تعیین شده از طرف کمیسیون مستقل انتخابات برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸ کاملا متعهد و آماده است.

وی افزوده که هیچ گزینه‌ی دیگر قابل قبول نیست.

این درحالیست که صبح امروز روزنامه وال استریت ژورنال از قول مقام‌های امریکایی نوشته که دولت ترامپ در حال بحث در مورد تحت فشار قرار دادن افغانستان برای عقب انداختن انتخابات است.

براساس این گزارش،‌ درخواست برای تعلیق انتخابات ماه اپریل در صحبت‌های که زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه ایالات متحده برای افغانستان با افراد مختلف داشته است، مطرح شده است.

کمیسیون انتخابات کشور پیش از این اعلام کرده بود که تصمیم دارد انتخابات ریاست جمهوری کشور را در ۳۱ حمل سال ۱۳۹۸ برگزار کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *