• انتشار: ۶ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۳۹ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 8259
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8259

اراده قوی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد

از دوازدهمین سالگرد، ایجاد مرکز عدلی و قضایی مبارز علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، شام روز چهارشنبه، ۵ میزان، با حضور برخی از مقام های دولتی گرامیداشت به عمل آمد.

از دوازدهمین سالگرد، ایجاد مرکز عدلی و قضایی مبارز علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، شام روز چهارشنبه، ۵ میزان، با حضور برخی از مقام های دولتی گرامیداشت به عمل آمد.

فرید حمیدی، لوی سارنوال در این مراسم گفت که مواد مخدر و جرایم ناشی از آن، مصوونیت افراد و خانواده ها را به خطر انداخته و روابط مستقیم به شورشگری، ناامنی و گسترسش فساد در کشور دارد.

حمیدی گفت که اراده جدی و قاطع برای مبارزه با مواد مخدر در دولت افغانستان وجود داشته و از همین رو، از عملکرد مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر به عنوان نمونه در محافل ملی و بین المللی یاد آوری می شود.

لوی سارنوال گفت که مشکل مواد مخدر و جرایم ناشی از آن، جهانی بوده و کشورهای منطقه حکومت افغانستان را در امر مبارزه با مواد مخدر همکاری نمایند.

سلامت عظیمی، وزیر مبارزه علیه مواد مخدر نیز بیان داشت که بر بنیاد استراتیژی مبارزه با مواد مخدر، چندین نهاد در حکومت مسوولیت مبارزه با مواد مخدر را به عهده دارد.

وی، از نقش پالیسی سازی و برنامه عمل وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، در امر مبارزه با مواد مخدر یاد آوری نموده، بیان داشت که هماهنگی این وزارت با پولیس معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله و مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مخدر سبب شده است، تا دستاوردهای حکومت در امر مبارزه با مواد مخدر بیشتر شود.

خلیل بختیار معین مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله، نیز در این محفل بیان داشت که به اثر تلاش های مشترک این معینیت و مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، ۲۷ درصد محکومین در زندان های کشور را، مجرمان مواد مخدر تشکیل دهد.

محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا و محمد زمان سنگری عضو ستره محکمه نیز، به نمایندگی از شورای ملی و ستره محکمه کشور پشتیبانی شانرا از عملکرد نهادهای مبارزه کننده دولت در امرمبارزه با مواد مخدر بیان داشته و بر ضرورت همکاری های جهانی در این زمینه تاکید کردند.

در این محفل، هم چنین، مسوولان مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر با برشمردن دستاوردهای دوازده ساله این نهاد، از همکاری سایرنهادهای دولتی سپاسگذاری نمودند.

درپایان این محفل، شماری از قضات، سارنوالان و کارمندان این نهاد که در فعالیت های شان از خود شایستگی نشان داده بودند، نیز تقدیر شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *