• انتشار: ۱۸ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۰۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 28323
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=28323

ادیب فهیم: طالبان از لحاظ فکری ۲۰ سال از مردم افغانستان عقب تر هستند

معاون ریاست عمومی امنیت ملی کشور تصریح نمود که طالبان از لحاظ فکری در ۲۰ سال گذشته گیر مانده اند ولی ملت افغانستان رشد کرده و ملت ۲۰ سال قبل نیست.

معاون ریاست عمومی امنیت ملی کشور تصریح نمود که طالبان از لحاظ فکری در ۲۰ سال گذشته گیر مانده اند ولی ملت افغانستان رشد کرده و ملت ۲۰ سال قبل نیست.

«ادیب فهیم»، معاون ریاست عمومی امنیت ملی کشور امروز شنبه (۱۸ حوت) که در مراسم یادبود از پدرش «مارشال فهیم» در کابل صحبت می‌کرد، تاکید کرد که طالبان باید به ندای صلح لبیک گفته و نظام موجود افغانستان را بپذیرند.

فهیم با اشاره به خواست پدرش مبنی بر حمایت از نظام موجود و پایان دادن به حکومت‌های تک قومی و تک فردی گفت که مردم افغانستان از نظام موجود حمایت می‌کنند و این همپذیری هم وجود دارد که در صورت صلح به خواست‌های مشروع طالبان رسیدگی شود.

آقای فهیم افزود: «بحث مصالحه شدت گرفته، اما مخالفان طرفدار محو نظام فعلی و تحمیل نظام خودشان هستند. وی خطاب به آنان گفت که شما یک بار فرصت حکومت داری داشتید و ناکام ماندید، امروز که این توقع را دارید تا مردم شما را بپذیرند؛ بیاد داشته باشید که مردم خاطره خوشی از نظام شما ندارند.»

وی تاکید کرد که طالبان از لحاظ فکری در ۲۰ سال گذشته گیر مانده اند ولی ملت افغانستان رشد کرده و ملت ۲۰ سال قبل نیست.

او بیان داشت؛ طالبان باید به ندای مارشال کشور که بارها تاکید داشت «ما هم مثل سایر ملل حق داریم زندگی کنیم» به کشتار پایان بگذارند و صلح کنند.

این در حالی است که نمایندگان امریکا و طالبان از ۱۳ روز به این طرف در قطر سرگرم مذاکرات فشرده و سرنوشت ساز اند؛ ولی تا اکنون جزئیات بیشتر از این نشست منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *