• انتشار: ۱۷ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۴۹ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 1877
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1877

اخرین نفس های سیاسی جنرال دوستم

بعد از چندین جلسه پی هم امنیتی در ارگ ، اشرف غنى به وزارت دفاع ، وزارت داخله ، ریاست امنیت ملى و اورگان های محل هدایت داده است که تا چهره های جدید را به حیث ریس ریاست امنیت ، فرمانده پولیس و والی ولایت فاریاب به شوراى امنیت پشنهاد کنند .

بعد از بر کنارى مسولین ارشد ولایت فاریاب ، شوراى امنیت اخرین میخ را بر تابوت #_جنرال دوستم می کوبند.

بعد از چندین جلسه پی هم امنیتی در ارگ ،  اشرف غنى به وزارت دفاع ، وزارت داخله ، ریاست امنیت ملى و اورگان های محل هدایت داده است که تا چهره  های جدید را  به  حیث ریس ریاست امنیت ، فرمانده پولیس و والی ولایت فاریاب به شوراى امنیت پشنهاد کنند .

این تصمیم درست زمان أخذ می شود ، که یک هفته قبل ًآن حکم گرفتارى و جلب  شخص معاون اول ریاست جمهورى توسط أداره لوى سارنوالی  به دفتر ریس جمهور می رسد، ریس جمهور در جلسه امنیتی که قبل از سفرش در ارگ داشت ،  إظهار داشته است که : بدون تضعیف و بر کنارى مُهره های وفادار به معاون اول ، هر نوع بر خورد قانونی  با جنرال دوستم سبب  إیجاد هرج و مرج در صحفات شمال می شود .

أمریکایی ها که در جنگ علیه ترورزیم و افراط گرایی که چندان صادق هم نیستند، ولی از همکارى روسیه و ترکیه ، و از نفوذ و رابطه ترکیه با جنرال دوستم  از پایگاه های مردمى جنرال دوستم در مرز های شمالی افغانستان هراس دارند و چندین بار تا هنوز إبراز نگرانی کرده اند ، جنرال دوستم  را یک چهره مرموز و نا شناخته گفته اند ، که در هر فرصت می تواند که  تغیر و مشکلات را إیجاد  کند   .

جنرال دوستم از چند ماه به این سو در بند خانگى به سر می برد ، و براى فیض_الله ذکی که ، چهره  نزدیک به جنرال دوستم  و مشاور شوراى امنیت است در چندین جلسه این شوراى اجازه ورود داده نشده است  .

احمد جواد انوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *