• انتشار: ۲۰ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۰۴ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 7657
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7657

اخراج پناهجویان افغان به قیمت جان آن‌ها تمام خواهد شد

سازمان حمایت از پناهجویان در آلمان اعلام کرد که وضعیت امنیتی در افغانستان خطرناک است و اقدام دولت آلمان برای اخراج پناهجویان افغان جان آنها را به خطر می‌اندازد.

سازمان حمایت از پناهجویان در آلمان اعلام کرد که وضعیت امنیتی در افغانستان خطرناک است و اقدام دولت آلمان برای اخراج پناهجویان افغان جان آنها را به خطر می‌اندازد.

حزب حاکم در آلمان در نظر دارد تا برای پیروزی در انتخابات و کسب رای گروه‌های راست‌گرا در آلمان  اخراج اجباری پناهجویان افغان را تا دو روز آینده از سر بگیرد.

پروازول سازمان حامی پناهجویان در آلمان در واکنش به این موضوع اعلام کرد: «گویا دولت آلمان می خواهد در مدت زمان کوتاهی که به انتخابات مانده است نشان دهد عزم جدی برای اخراج پناهجویانی دارد که درخواست پناهندگی آنها در آلمان رد شده است.

این سازمان این اقدام دولت آلمان را تلاش حزب حاکم برای کسب آرای جریان‌های راست‌گرا در انتخابات دانسته است و تاکید کرده که دولت آلمان به قیمت جان انسان‌ها می‌خواهد در انتخابات برنده شود.

روند اخراج پناهجویان افغان که پس از انفجار بزرگ در نزدیکی سفارت آلمان در کابل به حالت تعلیق درآمده بود قرار است دوباره از سر گرفته شود.

براساس این گزارش‌، دولت آلمان قصد دارد تا دو روز دیگر به صورت دست‌جمعی اخراج اجباری پناهجویان افغان را از سر بگیرد.

این در حالی است که وزارت داخله و وزارت خارجه آلمان توافق کردند که قبل از هر اقدامی مبنی بر اخراج اجباری پناهجویان افغان از آلمان، باید از وضعیت امنیتی در افغانستان ارزیابی جدیدی صورت گیرد.

پس از این ارزیابی نیز گفته شد که تنها خلافکاران، یعنی پناهجویانی که احتمال ارتکاب اعمال تروریستی توسط آن‌ها وجود دارد و همچنین پناهجویانی که در مورد تعیین هویت خود همکاری نمی‌کنند به صورت اجباری از آلمان اخراج خواهند شد.

با این حال سازمان‌های حامی پناهجویان در آلمان تاکید کرده است که به دلیل دوام جنگ در افغانستان مردم در حال فرار از این کشور هستند و کسانی که در روند اخراج اجباری پناهجویان افغان دخیل هستند  با اقدام غیر مسئولانه شان جان آنها را به خطر می‌اندازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *