• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۰۵ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13338
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13338

احمدولی مسعود: حدف دیگران برای برنده شدن یک سیاست خائنانه است

احمدولی مسعود؛ رییس بنیاد مسعود می‌گوید که توهم برنده شدن از طریق حذف دیگران، یک سیاست خاینانه و ناکام است. یا همه برنده ایم یا بازنده.

آقای مسعود که امروز یکشنبه در مراسم اولین جشن فراغت مؤسسه تحصیلات عالی فانوس، صحبت می‌کرد، گفت:«شما نسل جوان، وارد یک افغانستان جدید پر از چالش ها و فرصت ها می‌شوید؛ افغانستانی توأم با گره های تاریخی، پدیده های امروزی و چلنج های پیش‌رو، افغانستان در گذار و کشمکش میان گذشته و آینده. افغانستانی که تا هنوز در قرن ۲۱ جایگاه خود را تعریف و تثبیت نتوانسته است. افغانستانی که بیشرین خوب و بد آن تا هنوز متعلق به ما نیست، نه صلح نه جنگ، نه دموکراسی نه دیکتاتوری، نه آبادی نه ویرانی.»

آقای مسعود افزود: «همین پروسۀ صلح کابل را مرور کنید. نمایندگان کشورها دعوت می‌شوند تا در مشورت با آنان به کشور صلح برگردد؛ اما با خود مردم افغانستان که صلح و جنگ و درد و تراژدی های پی‌هم با سرنوشت شان گره خورده و هر روز صدها قربانی می‌دهند حتی مشورت ابتدائی صورت نگرفته است.»

آقای مسعود بدون آنکه از کسی نام ببرد، اضافه کرد: «میلیون ها شهروند این سرزمین رأی می‌دهند و سرانجام کسی می‌آید کسی را تحمیل می‌کند و باز می‌آید وی را تمدید می‌کند.»

به باور این فعال سیاسی، در سایر جوامع حکومت ها مسؤول اند تا فرصت ها، امکانات، ظرفیت و زمینه های برابر را برای نسل جوان تحصیلکرده فراهم سازند؛ اما در افغانستان هزاران جوان، کشور را ترک می‌گویند و در مقابل رهبری حکومت بر اساس آجندای شخصی خود، چند جوان هم‌ایدئولوژی خود، ناشناخته، بیگانه با درد و نبض مردم را به‌گونۀ تحمیلی و قشرگرایانه در هرم مدیریت قرار می‌دهد.

او تأکید که این سیاست ها با معیارات دوگانه و اقدامات غلط، عوارض جانبی دارد که چندین برابر نسبت به سودبخشی آن است.

رییس بنیاد مسعود، در پایان تصریح کرد: «شما جوانان به‌خاطر داشته باشید که منحیث داکتران و معماران این سرزمین، دشمنی بزرگتر از انتحار، انفجار، طالب، داعش و هر پدیدۀ شوم دیگر در مقابل خود دارید و آن قوم پرستی و قوم‌فروشی است. دامن زدن به همچو مسایل به معنی هلاکت کشور می‌باشد. هیچ گزینه‌ای به جز وفاق و وحدت نداریم، یا همه برنده ایم یا همه بازنده، هیچیک به این توهم نباشد که به قیمت حذف دیگران، برندۀ میدان افغانستان می‌شود.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *