• انتشار: ۱۰ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۳۹ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 4408
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=4408

اجازه تضعیف نظام و تشدید هرج و مرج را نخواهم داد

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان چند ساعت پس از انتشار خبر اعلام موجودیت «شورای عالی ائتلاف برای نجات افغانستان»، اعلام کرد که به احدی اجازه تضعیف نظام و تشدید هرج و مرج را نخواهد داد و استوار در مقابل آن خواهد ایستاد.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان چند ساعت پس از انتشار خبر اعلام موجودیت «شورای عالی ائتلاف برای نجات افغانستان»، اعلام کرد که به احدی اجازه تضعیف نظام و تشدید هرج و مرج را نخواهد داد و استوار در مقابل آن خواهد ایستاد.

رهبر حزب اسلامی گفت که ما از هر طرح و اقدامی که باعث اصلاح و تقویت نظام و تأمین امنیت و عدالت در کشور باشد، مجدانه و مخلصانه حمایت می کنیم، اما از تصمیم ها و تلاش هایی که با هدف تضعیف هرچه بیشتر نظام و تشدید هرج و مرج صورت می گیرد، نه تنها حمایت نمی کنیم و اجازه چنین کاری را به احدی نمی دهیم، بلکه همراه ملت خود در برابر آن استوار می ایستیم.

شورای عالی ائتلاف برای نجات افغانستان، متشکل از احزاب «جمعیت اسلامی» به رهبری «صلاح الدین ربانی»، «جنبش ملی – اسلامی»، به رهبری «عبدالرشید دوستم»، و «وحدت اسلامی»، به رهبری «محمد محقق»، اعلام موجودیت کرد و در اولین گام گفت که برای جلوگیری از فروپاشی نظام و هرج و مرج سیاسی در کشور بزودی اجلاسی با حضور جریان های همسو برای تصمیم های مقتضی برگزار خواهد کرد.

این را هم بخوانید:  پتکه پنجشیری؛ اشرا‌فیت سیاسی، ادبیات قومی

شاه حسین مرتضوی، سخنگوی ریاست جمهوری نیز به دنبال اعلام موجودیت این ائتلاف سیاسی، اعلام کرد که طرح بدیل مناسب می تواند به عبور از مشکلات کمک کند، اما نسخه های کهنه، شفا بخش نیست.

وی، در صفحه اجتماعی خود نوشت که ما از هر گامی که در راستای منافع ملی و آبادانی کشور باشد، استقبال می کنیم، مردم کشور با حافظه تاریخی که دارند وضعیت دشوار گذشته را به یاد دارند و شرایط جاری کشور ایجاب می کند تا با اجماع سیاسی، از یک سو به اصلاحات و بهبود امور کمک نموده و ازطرف دیگر به اتفاق هم با دشمن مشترک مقابله کنیم.

ائتلاف احزاب قدرتمند جمعیت اسلامی و جنبش ملی – اسلامی در کنار حزب وحدت اسلامی پس از گسترش ناامنی ها و حمله انتحاری مرگبار در کابل که به کشته شدن ۱۵۰ تن انجامید، سرچشمه گرفت.

هزاران تن از شهروندان کابل در اعتراض به ناامنی ها دو روز بعد از این انفجار مهیب دست به تظاهرات زدند که این تظاهرات به خشونت کشیده شد و ۶ تن از تظاهرکنندگان کشته شدند و سپس سه حمله انتحاری در مراسم خاکسپاری یکی از کشته شدگان این تظاهرات روی داد که شرکت کنندگان در این مراسم، دولت را به دست داشتن در این حمله های انتحاری متهم کردند.

این را هم بخوانید:  هند: پاکستان را در جهان منزوی می سازیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *