• انتشار: ۱۹ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۴۲ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 15656
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=15656

اتمر با معاون وزارت خارجه آمریکا در کابل دیدار کرد

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان با خانم الس ویلز، معاون وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در دفتر کارش در کابل دیدار کرده است.

در این دیدار که امروز (یکشنبه، ۱۹ حمل) در کابل انجام شده، دو طرف در مورد اوضاع سیاسی و امنیتی افغانستان و منطقه گفتگو کرده‌اند.

در این دیدار هر دو طرف موضوعات پس از کنفرانس کابل و نشست تعقیبی تاشکند را به بررسی گرفتند و بر تقویت روند صلح و توسعه مبارزه در برابر تروریزم تأکید کردند.

محترم محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان گفت که پشتیبانی از روند صلح افغانستان به سطح منطقه و جهان موجود است و اجماع به وجود آمده منطقه یی و جهانی در این راستا را فرصت خیلی مهم دانست. وی افزود که نیروهای افغان با قوت تمام به مبارزه شان در برابر تروریزم ادامه میدهند و تروریستان داخلی و خارجی را نابود خواهند ساخت که افغانستان، منطقه وجهان را با خطر رو به رو ساخته است.

الس ویلز معاون وزارت خارجه امریکا در جریان صحبت هایش از پالیسی ها و پیشرفت های دولت افغانستان حمایت کرد و جهت دادن مثبت به اجماع منطقه یی و جهانی صلح را مهم دانست.
در این دیدار همچنان روی یک سلسله موضوعات دیگر منطقه یی وجهانی نیز بحث صورت گرفت.

این را هم بخوانید:  پاکستان به «سگ هاری» می ماند که هیچ همسایه‌ای از دستش روز ندارد

دو طرف همچنان ضمن بررسی موضوعات پس از نشست کابل و نشست تعقیبی تاشکند، بر تقویت روند صلح و توسعه مبارزه در برابر تروریزم نیز تأکید کرده‌اند.

محمد حنیف اتمر در این دیدار گفته است که پشتیبانی از روند صلح افغانستان در سطح منطقه و جهان موجود بوده و اجماع به وجود آمده‌ منطقه‌یی در این راستا، فرصت مهم برای افغانستان است.

الیس ویلز، معاون وزیر خارجه آمریکا نیز از پالیسی‌ها و پیشرفت دولت افغانستان حمایت کرده و جهت دادن مثبت به اجماع منطقه‌‎یی و جهانی در مورد صلح را مهم دانسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *