• انتشار: ۳۰ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۰۵ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 4057
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=4057

اتحادیه عرب: اسرائیل مسئول رنج آوارگان فلسطینی است

اتحادیه عرب اسراییل را مسئول درد و رنج طولانی‌ آوارگان فلسطینی دانست و کوچاندن آنها از سرزمین‌شان را جرم اعلام کرد.

اتحادیه عرب اسراییل را مسئول درد و رنج طولانی‌ آوارگان فلسطینی دانست و کوچاندن آنها از سرزمین‌شان را جرم اعلام کرد.

در بیانیه اتحادیه عرب که امروز (سه شنبه) مصادف با روز جهانی آوارگان صادر شد، اقدام اسراییل در طولانی‌تر کردن درد و رنج آوارگان فلسطینی محکوم و از جامعه بین‌المللی خواسته شده به ارائه کمک‌های لازم به آژانس کمک رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی(آنروا) ادامه دهد تا به این وسیله زمینه عمل آن به مسئولیت‌های خود در قبال آوارگان به موجب قطعنامه‌های سازمان ملل فراهم گردد.

اتحادیه عرب ضمن تاکید بر حق آوارگان فلسطینی برای بازگشت به وطن خود، از جامعه بین‌الملل خواست که اسراییل را برای رعایت قوانین بین‌المللی و توقف سیاست‌های تجاوزکارانه، محاصره، پاکسازی نژادی و تبعیض نژادی به منظور کوچاندن فلسطینیان از سرزمین خود تحت فشار قرار دهد.

این اتحادیه همچنین بر لزوم تدوین چشم‌انداز جامع درباره بحران آوارگان در منطقه و حل ریشه‌ای موانع آن تاکید کرده و خواستار پیدا شدن راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز برای حل این بحران‌ها شده است.

در بیانیه اتحادیه عرب همچنین نسبت به تبعات اقتصادی، اجتماعی و انسانی آوارگان و پیامدهای سیاسی و امنیتی این مساله بر روی کشورهای میزبان آنها؛ با توجه به جمعیت زیاد آوارگان و پناهجویان هشدار داده است.

اتحادیه عرب در پایان بیانیه خود بر اهمیت تقویت همکاری و همبستگی جامعه بین‌المللی با کشورها و جوامع متضرر از امواج پناهندگان و لزوم کمک به آنها برای تحمل مشکلات ناشی از حضور آوارگان در کشورهایشان و رعایت وضعیت انسانی آنها تاکید شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *