• انتشار: ۱۳ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۲۸ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 15162
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=15162

اتحادیه‌ اروپا مبارزه با فساد در افغانستان را آغاز کرد

اتحادیه اروپا با نشر خبرنامه ای گفته است که هدف این کارزار “برجسته کردن تاثیرهای فساد بالای سه بخش مهم است: انکشاف، رشد اقتصادی و انتخابات”.

هیات اتحادیه‌ی اروپا در افغانستان اعلام کرده که کارزار مبارزه بر علیه فساد را آغاز کرده است.

اتحادیه اروپا با نشر خبرنامه ای گفته است که هدف این کارزار “برجسته کردن تاثیرهای فساد بالای سه بخش مهم است: انکشاف، رشد اقتصادی و انتخابات”.

قرار است اتحادیه‌ی اروپا این برنامه را برای سه هفته ادامه دهد و با یک نشست خبری در اخیر ماه جاری میلادی، پایان آن را اعلام دارد.

پییر مایدون، سفیر اتحادیه‌ی اروپا در افغانستان گفته است:«در سال ۲۰۱۷ افغانستان در راستای مبارزه بر ضد فساد قدم‌هایی به پیش گذاشت، مانند پی گیری بعضی قضیه‌ها توسط مرکز عدلی و قضایی مبارزه بر ضد فساد اداری و راه اندازی راهبرد مبارزه با فساد، اما برای مبارزه برضد این پدیده باید کار بیشتر صورت گیرد».

مایدون تصریح کرد: راهبردها و سندها باید در “عمل” پیاده شود و مردم باید شاهد تغییرهایی باشند. فساد توانایی افغانستان برای رسیدن به خودکفایی را زیر سوال قرار می دهد.

او افزود که فساد روی روند انکشاف تاثیر منفی می‌گذارد و جرم را “دو برابر” افزایش می‌دهد. او گفت: “من مطمین هستم که ما می‌توانیم تمام تلاش‌ها را برای مبارزه بر ضد فسادی که روند انکشاف را صدمه می زند منسجم کنیم”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *