• انتشار: ۵ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۱۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 21252
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21252

ابراز همدردی “عبدالله” با قربانیان خشونت‌ در جهان

رئیس اجراییه کشورمان در سخنانی با مردم آسیب دیده سوریه و یمن و دیگر جوامعی که در جهان قربانی خشونت‌اند، ابراز همدردی کرد.

به گزارش برچی نیوز،رئیس اجراییه کشورمان که روز چهارشنبه (۲۶ سِپتمبر) در مقر سازمان ملل در نیویارک برای رهبران جهان سخنرانی می‌کرد گفت: تمام بازیگران باید روی این توافق نمایند که با گروه‌های هراس‌افکن برخورد یکسان داشته باشند، مراکز فعالیت و پناه‌گاه‌های آنان را مسدود نمایند و متخلفان را محاکمه یا به کشور اصلی برگردانند.

داکتر عبدالله در این جلسه گفت:ما با تمام کشورهای دور و نزدیک کار می‌کنیم تا به نتایج بهتری دست یابیم.

عبدالله همچنین با اشاره به انتخابات آتی ولسی جرگه در کشور و انتخابات ریاست جمهوری سال آینده افغانستان گفت: با توجه به تجربه‌های گذشته، من و رئیس جمهور غنی موافقیم که مشروعیت سیاسی از اراده مردم برمی‌خیزد، بدون در نظرداشت این که کی می‌برد و کی می‌بازد، آینده افغانستان بستگی به تقویت اجماع ملی برای دست یافتن به اتحاد و تأمین صلح و ثبات سیاسی دارد که مشروعیت خود را از بنیادهای به دست می‌آورد که متکثر، همه‌شمول و دموکراتیک است.

آقای عبدالله که سال گذشته هم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد حضور داشت در بخش دیگری از سخنرانی اش به مسائل بین المللی پرداخت و گفت: من‌حیث یک کشور جنگ دیده ما همبستگی خود را با مردم آسیب دیده سوریه و یمن و دیگر جوامعی که در جهان قربانی خشونت‌اند، ابراز میداریم و از حقوق اساسی و بنیادی مردم روهینگا در میانمار حمایت و پشتیبانی می‌نماییم.

در پایان وی افزود،افغانستان از تلاش‌های سازمان ملل متحد و دیگر سازمانهای بین‌المللی برای صلح عادلانه و جامع مشکل فلسطین به شمول تقاضای مجمع عمومی برای سازوکار بین‌المللی حمایت از افراد ملکی به صورت کامل و همه جانبه حمایت و پشتیبانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *