• انتشار: ۱۸ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۰۸ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 1462
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1462

آیا فهرست جنجالی در مورد هویت اقوام دروغ بود؟

رئیس عمومی اداره ثبت و احوال نفوس و تذکره الکترونیکی، گفته است که فهرست جنجالی در مورد هویت اقوام در تذکره های الکترونیکی از سوی این اداره نشر نشده و صحت ندارد.

رئیس عمومی اداره ثبت و احوال نفوس و تذکره الکترونیکی، گفته است که فهرست جنجالی در مورد هویت اقوام در تذکره های الکترونیکی از سوی این اداره نشر نشده و صحت ندارد.

دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که همایون محتاط این موضوع را در دیدار با معاون دوم رئیس جمهور بیان کرده است.

در روزهای اخیر، فهرستی از نام اقوام مختلف در شبکه های اجتماعی نشر شده و ادعا شده که قرار است در تذکره های الکترونیکی درج شوند.

رئیس عمومی اداره ثبت و احوال نفوس و تذکره الکترونیکی در این دیدار ضمن اعلام آمادگی این اداره برای توزیع تذکره های الکترونیکی، گفت: فهرستی که در فضای مجازی منتشر شده است، از سوی این اداره صادر نشده و صحت ندارد.

آقای محتاط تصریح کرد: موضوع اقوام قابل ثبت در تذکره الکترونیکی باید در هماهنگی با ادارات مربوطه به خصوص وزارت های اقوام و قبایل و عدلیه و فرامینی که در این زمینه وجود دارد، مورد بحث قرار گیرد و تصمیم گرفته شود.

معاون دوم ریاست جمهوری نیز گفت: تعدیل قانون ثبت احوال یک ضرورت بود و اگر این تعدیل صورت نمی گرفت، روند توزیع تذکره هم چنان متوقف می ماند.

وی افزود: هر گونه تصمیم در مورد اقوام قابل ذکر در تذکره الکترونیکی باید در کابینه مورد بحث قرار گیرد و به عنوان یک مصوبه به تصویب کابینه برسد.

وی از مردم و رسانه ها خواست تا از تصامیم بزرگ حکومت حمایت کنند و با نقدهای سازنده خود به بهبود وضعیت کمک کنند.

وی خاطر نشان کرد که دامن زدن به جنجال های قومی به هر بهانه ای که باشد به ضرر منافع ملی و مصالح مردم است و باید از آن پرهیز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *