• انتشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۵۴ ق.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 409
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=409

آیا زور شرکت برشنا به طرفداران جنبش روشنایی می‌رسد؟

مسوولین برق کابل گفته‌اند که از دوماه به این سو، طرفداران جنبش روشنایی بهای برق مصرفی‌شان را پرداخت نکرده‌اند و در صورت ادامه این روند، مسوولان این جنبش را به دادگاه معرفی خواهند کرد.

مسوولین برق کابل گفته‌اند که از دوماه به این سو، طرفداران جنبش روشنایی بهای برق مصرفی‌شان را پرداخت نکرده‌اند و در صورت ادامه این روند، مسوولان این جنبش را به دادگاه معرفی خواهند کرد.

جنبش روشنایی اما می‌گوید تا زمانی که حکومت برق وارداتی ترکمنستان را از مسیر بامیان و میدان وردک انتقال ندهد، این نافرمانی مدنی را به سطح کشور گسترش می‌دهد.

همه چیز از تغییر مسیر انتقال برق وارداتی ترکمنستان آغاز شد. ابتدا مسیر بامیان انتخاب شده بود، اما بعدا حکومت به مسیر سالنگ رای داد.

معترضان این اقدام حکومت، تحت نام جنبش روشنایی، تظاهرات‌های زیادی را برپا کردند و چندی پیش، حتی با آتش زدن بل‌های برق، از آغاز نافرمانی مدنی خبر دادند.

حالا دو ماه است که پول برق را هم پرداخت نکرده‌اند و شرکت برشنا می‌گوید در صورت تداوم این روند، برق این معترضان را قطع می‌کند.

اگر هزاران طرفدار این جنبش، بهای برق مصرفی شان را نپردازند، فشار سنگینی خواهد بود بر شانه‌های شرکت برشنا و حکومت.

این را هم بخوانید:  برگزاری جلسۀ امنیتی در ارگ ریاست جمهوری

جنبش روشنایی می‌گوید که با کشاندن مردم به نافرمانی مدنی، در صدد آوردن فشار بیشتر بر حکومت است تا به خواسته‌هایش برسد.

جنبش روشنایی، شرکت برشنا را یکی از اداره های ناکام و مسوول اصلی تغییر لین برق ۵۰۰ کیلووات ترکمنستان می داند؛ آن چه که شرکت برشنا رد می کند.

هرچند پس از تظاهرات های پیهم جنبش روشنایی در اعتراض به انتقال مسیر برق وارداتی ترکمنستان، حکومت هیاتی را برای گفتگو در این مورد تعیین کرد، اما ظاهرا گفتگوها میان جنبش روشنایی و این هیات هم نتیجه‌ای در پی نداشته است و حکومت به خواست آنان تن نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *