• انتشار: ۳ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۱۴ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 8128
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8128

آیا جریان‌های سیاسی متحد خواهند شد؟

حزب «جنبش ملی اسلامی» افغانستان اعلام کرد که تعدادی از سران احزاب و جریان‌های سیاسی از جمله «رحمت‌الله نبیل» طی نشستی در اقامتگاه «سیاف» نسبت به تلاش دولت برای مهندسی انتخابات آینده کشور ابراز نگرانی کردند.

حزب «جنبش ملی اسلامی» افغانستان اعلام کرد که تعدادی از سران احزاب و جریان‌های سیاسی از جمله «رحمت‌الله نبیل» طی نشستی در اقامتگاه «سیاف» نسبت به تلاش دولت برای مهندسی انتخابات آینده کشور ابراز نگرانی کردند.

بشیراحمد ته‌ینج سخنگوی حزب جنبش اسلامی افغانستان در فیسبوک خود نوشت: تعدادی از سران احزاب و جریان‌های سیاسی به دعوت رحمت‌الله نبیل رئیس حزب «محور مردم» افغانستان در اقامتگاه «عبدالرب رسول سیاف» رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان در منطقه «پغمان» دیدار کردند.

در نوشته ته‌ینج آمده است که «محمد ناطقی» سرپرست حزب وحدت اسلامی افغانستان و «عبدالله قرلق» نیز به نمایندگی از شورای عالی ائتلاف نجات افغانستان نیز حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، «عبدالهادی ارغندیوال» رئیس حزب اسلامی افغانستان شاخه ارغندیوال نیز در نشست سران احزاب با سیاف حضور داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد که احزاب و جریان‌های سیاسی افغانستان برای بحث در مورد برنامه و نحوه عملکرد کمیسیون انتخابات افغانستان در مقر سیاف در پغمان دور هم جمع شده بودند.

سخنگوی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان گفت: تمام احزاب و جریان‌های سیاسی از تصمیم‌های دولت و عملکرد مسئولان انتخاباتی برای انتخابات آینده ناراضی هستند.

وی افزود: رهبران احزاب سیاسی از اینکه حکومت وحدت ملی برای مهندسی انتخابات آینده افغانستان تلاش می‌کند اتفاق نظر دارند.

ته‌ینج در ادامه تصریح کرد: سران و نمایندگان احزاب و جریان‌های سیاسی افغانستان در پغمان توافق کردند که برای تضمین سلامت انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری افغانستان طرحی را بمنظور اقدامات پیشگیرانه به حکومت وحدت ملی و جامعه جهانی ارائه خواهند کرد.

سخنگوی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان گفت: در این نشست احزاب و جریان‌های سیاسی توافق کردند تا برای جلوگیری از مداخله حکومت وحدت ملی در انتخابات آینده از هر روش قانونی استفاده کنند.

وی بدون ارائه جزئیات همچنین از ارائه طرحی تحت عنوان «شورای تفاهم جریان‌های سیاسی افغانستان» توسط احزاب سیاسی در چند روز آینده خبر داد.

از سوی دیگر، اخیرا پارلمان افغانستان نیز از تلاش ارگ ریاست جمهوری برای مهندسی انتخابات آینده انتقاد کرد و به اشرف غنی هشدار داد که مداخله حکومت وحدت ملی در امور انتخاباتی بدبختی مردم افغانستان را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *