• انتشار: ۸ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۴:۰۱ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1297
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1297

آیا تیفا افشاگری خواهد کرد؟

رئیس بنیاد انتخابات شفاف و عادلانه افغانستان (تیفا) اعلام کرد که اگر مداخله مقامات در کمیسیون انتخابات ادامه یابد نام آنها را افشا خواهد کرد.

رئیس بنیاد انتخابات شفاف و عادلانه افغانستان (تیفا) اعلام کرد که اگر مداخله مقامات در کمیسیون انتخابات ادامه یابد نام آنها را افشا خواهد کرد.

محمد نعیم ایوب زاده رئیس بنیاد انتخابات شفاف و عادلانه افغانستان (تیفا) نسبت به مداخلات مقامات دولت کابل در کمیسیون انتخابات ابراز نگرانی کرد.

وی در جمع خبرنگاران در کابل اظهارداشت که اگر این افراد از مداخله در کمیسیون انتخابات منصرف نشوند، نام آنها را از طریق رسانه‌ها افشا خواهد کرد.

از سوی دیگر، «نجیب الله احمدزی» رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان گفته است که به هیچ کس اجازه دخالت در کار این کمیسیون را نخواهد داد.

با این حال، بنیاد انتخابات شفاف افغانستان (فیفا) نیز گفته است که در برگزاری انتخابات سال آینده مشکلات زیادی وجود دارد که بدون شفافیت لازم برگزاری انتخابات سالم امکانپذیر نیست.

پیش از این نیز بارها، بنیاد تیفا اعلام کرده بود که حکومت افغانستان در کارهای انتخاباتی  بی‌توجه ‎است و در فعالیت‎های فنی انتخابات نیز مداخله می‎کند که برخی از این موارد مانع بزرگی در راه برگزاری انتخابات و تهیه فهرست رأی‌دهندگان در افغانستان است.

وی گفته بود که فراهم نکردن زمینه برگزاری انتخابات توسط حکومت افغانستان و دخالت در امور کمیسیون مستقل انتخابات در برخی موارد نگرانی‌هایی را برانگیخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *